17. Europa kup održan je od 15-16.10.2022. u dvorani "Vijuš" u Slavonskom Brodu.
Nakon europskog prvenstva u Pärnu (Estonija), Otrokovice su ugostile strijelce na Bohemia W. cupu, a na istom je nastupila i reprezentacija Hrvatske.
Poslije dvije godine zatvaranja zemalja, a samim time i otežanim uvjetima sportskih natjecanja, ove godine je održano redovno natjecanja Europa kupa u Slavonskom Brodu. Okupilo se je ukupno 30 natjecatelja iz
četiri zemlje (Češka, Mađarska, Estonija i Hrvatska. Hrvatski strijelci imali su odlične rezultate i plasmane u disciplini "Classic" pa su tako osvojili ukupno 10 pojedinačnih medalja u 5 kategorija u kojima su
nastupili te prvo mjesto ekipno.
Drugoga dana naši strijelci su nastavili jednako kvalitetno u disciplini Match Play (međusobni mečevi) te su stigli do svih pojedinačnih medalja, tri u ženskoj i tri u muškoj konkurenciji. Prvo mjesto pripalo je
Valentini Mrnjavčić Pereglin, druga je bila Mihaela Oborovečki, a treća Helena Dumić. Kod muških prvo mjesto pripalo je Domagoju Pereglinu, drugi je bio Martin Oborovečki, a treći Petar Blagec.
Prijelazni pehar za najbolji rezultat natjecanja na godinu dana osvojio je Martin Oborovečki koji je imao ukupno 584 pogođena kruga.